بررسی ویژگی های مثبت موتور برقی

تحریریه هونیا موتور     26 اکتبر 2020     موتور برقی


بررسی ویژگی های مثبت موتور برقی

وسایل نقلیه به منظور سریع تر و راحت تر کردن حمل و نقل اختراع شده اند؛ ولی معایبی را نیز به همراه دارند. وسایل حمل و نقل با گذر زمان، پیشرفت می کنند.این پیشرفت از طرفی باعث ارتقاء ویژگی های خوب این وسایل می شود و از طرف دیگر، به مزایای وسایل حمل و نقل اضافه می کند. موتور سیکلت برقی یکی از وسایل حمل و نقلی است که تقربیا به تازگی وارد بازار شده است. موتور برقی نسبت به سایر وسایل حمل و نقل، دیرتر اختراع شده است و این بدین معنی است که نقص های وسایل حمل و نقل سابق، در این وسیله نقلیه تکرار نشده اند. حتی بسیاری از افراد، موتور برقی را نسخه پیشرفته تر موتور سیکلت بنزینی می دانند. پس می توات گفت که موتور سیکلت برقی در مقایسه با سایر موتور سیکلت ها، نقص ها و مضرات کمتری دارد و از جهت دیگر، ویژگی های مثبت بیشتری را دارا است. پس در ادامه به بررسی ویژگی های مثبت موتور برقی می پردازیم.

آلودگی صوتی کم موتور برقی

یکی از برترین ویژگی های مثبت موتور برقی، صدای آن است. موتور برقی تقریبا هیچ صدایی ندارد و یا صدای بسیار آهسته ای دارد. این صدا در حدی آهسته است که شاید به ندرت متوجه آن شوید. البته این مزیت موتور سیکلت برقی، معایبی را نیز به همراه دارد. به دلیل خطر آفرین بودن بی صدایی موتور برقی، بسیاری از شرکت های سازنده موتور سیکلت برقی، سیستم صدای مصنوعی به محصولات خود اضافه می کنند. ولی این صدای مصنوعی هم باز آهسته است و فقط به منظور جلوگیری از وقوع اتفاقات احتمالا به موتور برقی اضافه می شود. صدای موتور برقی در بلندترین حالت خود هم باز به پای آهسته ترین صدای موتور سیکلت بنزینی نمی رسد.

عدم نیاز موتور برقی به سوخت فسیلی

همان طور که از نام موتور برقی پیدا است، سوخت آن برق است. بنابراین برای به حرکت در آمدن موتور آن، نیازی به سوزاندن سوخت های فسیلی همچون بنزین و گاز نیست. عدم نیاز به سوخت فسیلی، یکی از بزرگترین . بهترین ویژگی های مثبت موتور سیکلت برقی می باشد. چرا که سوخت های فسیلی بسیار مضر و مخرب هستند؛ به گونه ای که در ازای دادن جان به وسایل حمل و نقل، در نهایت می توانند جان انسان ها را بگیرند! تخریب محیط زیست و آلودگی هوا از اثرات استفاده از سوخت های فسیلی است که ما تا قبل از اختراع موتور برقی، راهی جز استفاده از آنها نداشتیم.

از طرف دیگر، منابع سوخت های فسیلی رو به اتمام هستند. چرا که سوخت های فسیلی، منابع انرژی تجدیدناپذیر هستند و بالاخره روزی به آخرین قطرات آنها می رسیم! پس بهتر است پیش از تمام شدن سوخت های فسیلی، استفاده از انرژی دیگر برای به حرکت در آوردم وسایل حمل و نقل را آغاز کنیم. انرژی الکتریکی می تواند یکی از بهترین جایگزین ها باشد.

نحوه شارژ شدن موتور برقی

از آنجایی که نوع سوخت موتور برقی با سایر موتور سیکلت ها متفاوت است، پس طبیعی است که نوع سوخت گیری آن هم متفاوت باشد. موتور سیکلت برقی، با اتصال به منبع برق شارژ می شود. این منبع برق می تواند پریز برق گاراژ خانه شما باشد. اگر خانه شما گاراژ ندارد و یا در گاراژ خانه خود پریز برق ندارید، می توانید باتری موتور برقی را به همراه تجهیزات مورد نیاز آن از موتور سیکلت برقی خود جدا کنید و آن را به داخل خانه خود ببرید تا بتوانید باتری را با اتصال به پریز برق خانه شارژ کنید.

در بیرون از خانه خود، برای شارژ کردن موتور سیکلت برقی هنوز اماکن مخصوصی وجود ندارند. بنابراین بهتر است منابع برقی محدود و سیار را با خود حمل کنید. البته این کار زمانی به شما پیشنهاد می شود که مقصد بسیار دوری داشته باشید و در بین راه، به هیچ پریز برقی دسترسی نداشته باشید.

صرفه جویی با موتور برقی

یکی از بهترین ویژگی ها حین بررسی ویژگی های مثبت موتور برقی، کم هزینه بودن آن است. صاحبان وسایل نقلیه خوب می دانند که باید همیشه مقدار زیادی پول صرف نگهداری و تعمیر وسیله نقلیه خود کنند. ولی موتور برقی، یکی از کم هزینه ترین وسایل نقلیه است که مراقبت و نگهداری از آن نیاز به پول زیادی ندارد. حتی برای تعمیر موتور برقی نیز نیازی به صرف هزینه های کلان نیست؛ چرا که موتور سیکلت برقی به ندرت به تعمیر نیاز پیدا می کند.

نتیجه گیری

موتور سیکلت برقی مزایای بسیار زیادی دارد و ما فقط توانستیم به طور کلی به بررسی ویژگی های مثبت موتور برقی بپردازیم پس در هنگام خرید موتور برقی به این نکات توجه کنید. بنابراین مزایا و ویژگی های مثبت موتور سیکلت برقی بسیار بیش از این ها هستند. به طور مثال، صرفه جویی در وقت هم یکی از ویژگی های مثبتی بود که اگر جزئی تر به بررسی نکات مثبت موتور برقی می پرداختیم، متوجه آن می شدیم. امید است با رواج موتور برقی، مزایای آن بتوانند تحولی سودمند به زندگی روزمره ما ببخشند.برچسب ها : موتور برقی
دیدگاهتان را بنویسید

مقالات منتخب سردبیر

عضویت در خبرنامه

سریعتر از دیگران از آخرین اخبار، مقالات آموزشی، طرح های فروش و پیشنهاد های ویژه با خبر شوید.