موتور سیکلت برقی آرامشی از جنس سکوت

تحریریه هونیا موتور     27 اکتبر 2020     موتور برقی


موتور سیکلت برقی آرامشی از جنس سکوت

همه ما عادت داریم که موتور سیکلت بنزینی را از روی صدای بلند آن بشناسیم. این صدای بلند در بسیاری از مواقع، بسیار گوشخراش است. از طرف دیگر، تنها موتور سیکلت بنزینی نیست که صدای بلندی دارد؛ بلکه بیشتر وسایل حمل و نقل همچون ماشین ها، صدای زیادی دارند و آلودگی صوتی زیادی ایجاد می کنند. شاید صدای وسایل نقلیه خیلی گوشخراش به نظر نرسد؛ ولی هنگامی که تعداد آنها زیاد شود و در کنار هم قرار بگیرند، صدای بسیار بلندی ایجاد می کنند که بسیار گوشخراش است. از همین رو، خیابان ها در ساعت های پر رفت و آمد و یا به خصوص هنگام ترافیک، به اماکنی برای ایجاد سردرد تبدیل می شوند. اما موتور سیکلت برقی آرامشی از جنس سکوت را به شهر می بخشد. چرا که این وسیله نقلیه، کم صدا و حتی در برخی از مواقع، کاملا بی صدا است. این صدای کم مزایایی را با خود به همراه دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

صدای موتور سیکلت برقی

همانطور که گفته شد، موتور سیکلت برقی صدای بسیار آهسته ای دارد و در بسیاری از موقع، به طور کلی هیچ صدایی تولید نمی کند! این ویژگی مثبت موتور سیکلت برقی از نوع سوخت آن سر چشمه می گیرد. موتور سیکلت بنزینی برای به حرکت در آمدن، نیازمند به سوزاندن سوخت های فسیلی است که حین فرآیند سوزاندن سوخت های فسیلی و استفاده از آنها در موتور، صدای بسیار بلندی توسط موتور در موتور سیکلت بنزینی ایجاد می شود. ولی موتور سیکلت برقی نیازی به سوزاندن سوخت های فسیلی ندارد تا بتواند به حرکت در بیاید. بلکه این موتور سیکلت، از انرژی ذخیره شده در باتری خود استفاده می کند تا حرکت کند. بنابراین نیازی به انجام واکنش هایی جهت سوزاندن سوخت های فسیلی ندارد که منجر به تولید صدا می شود. به همین دلیل، موتور سیکلت برقی آرامشی از جنس سکوت می بخشد.

آرامش و آسایش در خیابان ها

صدای کم موتور سیکلت برقی مزایای بسیار زیادی دارد. از این مزایای می توان به باز گرداندن آرامش به خیابان ها اشاره کرد. امروزه تعداد وسایل حمل و نقل در خیابان ها، به خصوص در کلان شهرها و شهرهای بزرگ به شدت افزایش پیدا کرده است. اغلب این وسایل حمل و نقل، صدای بسیار زیادی دارند و هنگامی که تعدادی از این وسایل نقلیه در کنار هم قرار می گیرند، صدای بسیار بلندی را تولید می کنند که به سلامتی انسان ها آسیب وارد می کند. سردرد و گوش درد از جمله آسیب های جسمی این صدای گوشخراش هستند.

موتور سیکلت برقی صدای بسیار کمی دارد و حتی اگر به تعداد زیادی موتور برقی در کنار هم قرار بگیرند، باز هم صدای گوشخراشی تولید نمی شود. بنابراین، تجمع موتور سیکلت های برقی از آسایش و آرامش شهرها نمی کاهد.

موتور سواری بدون محدودیت زمانی

یکی از بزرگترین ویژگی های مثبت صدای کم موتور سیکلت برقی این است که به شما اجازه می دهد در هر ساعتی که دوست دارید، موتور سیکلت برقی خود را بر دارید و از موتور سواری در شهر لذت ببرید. موتور سیکلت بنزینی به دلیل صدای بلندی که دارد، این اجازه را از موتور سوار صلب می کند که در هر ساعتی که خواست شروع به موتور سواری کند. چرا که صدای بلند موتور سیکلت بنزینی در ساعت های استراحت، باعث بر هم زدم آرامش و آسایش مردم می شود. پس در ساعت هایی مانند صبح بسیار زود یا نیمه شب که بیشتر شهروندان در حال استراحت هستند، نمی شود از موتور بنزینی استفاده کرد. ولی استفاده از موتور سیکلت برقی در این ساعات نیز مجاز است و مزاحمتی برای آسایش سایر شهروندان ایجاد نمی کند.

صدای مصنوعی موتور سیکلت برقی

شاید صدای بلند موتور سیکلت بنزینی یک عیب بزرگ به نظر برسد؛ ولی بسیاری از موتور سواران از این صدا لذت می برند. از طرفی دیگر، بی صدا بودن یک وسیله حمل و نقل می تواند خطر آفرین باشد و از این رو، تولید کنندگان موتور سیکلت برقی، سیستم صدای مصنوعی را به محصولات خود اضافه می کنند تا موتور سیکلت های برقی کاملا بی صدا هم نباشند. از سوی دیگر، اگر شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که به صدای بلند موتور سیکلت علاقه دارند، می توانید خودتان در خانه و بدون مراجعه به تعمیرگاه یا مانند آن، سیستم صدای دلخواه خود را به موتور سیکلت برقی تان اضافه کنید.

نتیجه گیری

امروزه خیابان ها پر از وسایل حمل و نقل با صداهای بسیار گوشخراش هستند و این وضعیت در شهرهای بزرگتر بسیار بدتر است. این صداها در حدی بلند هستند که می توان آنها را آلودگی صوتی دانست. آلودگی صوتی، معایب بسیار زیادی دارد و بر سلامت جسمی و روانی انسان ها آسیب زیادی وارد می کند. ولی با خرید موتور برقی که آرامشی از جنس سکوت را به خیابان های شهر می بخشد و همگان را از شر این آلودگی های صوتی خلاص می کند.برچسب ها : موتور برقی
دیدگاهتان را بنویسید

مقالات منتخب سردبیر

عضویت در خبرنامه

سریعتر از دیگران از آخرین اخبار، مقالات آموزشی، طرح های فروش و پیشنهاد های ویژه با خبر شوید.